W dniu 9 października 2018 roku odbyły się w Centrum Psychiatrycznym w Warcie obchody 110-lecia istnienia szpitala.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor Magdalena Banach nadała placówce honorowy patronat doc. Witolda Łuniewskiego - organizatora i pierwszego -dyrektora szpitala. Zaproszeni na jubileusz goście mogli wysłuchać barwnej prelekcji Pani dr Ireny Kanickiej na temat zmian jakie zaszły w leczeniu pacjentów od pocz. 70-tych XX wieku. Z kolei psycholog kliniczny Pani Katarzyna Neyman zwróciła w swoim wystąpieniu uwagę na poważną problematykę depresji wieku młodzieńczego. Przybliżono także w krótkiej rozprawie sylwetkę samego doc. Witolda Łuniewskiego.

Przybyli goście mogli również obejrzeć wystawę archiwalnych zdjęć i rekwizytów dokumentujących historię szpitala w Warcie oraz zapoznać się z różnorodnymi pracami plastycznym powstającymi w ramach terapii zajęciowej na oddziałach.

Galeria zdjęć z obchodów 110-lecia placówki