tel. 8296 321 - dyżurka
tel. 8296 315,337 - gabinet lekarski
tel. 8296 319 - koordynator
tel. 8296 320 - sekretarka medyczna

Jest oddziałem posiadającym 50 łóżek dla kobiet i mężczyzn. Jest oddziałem subrejonowym dla powiatu sieradzkiego. W oddziale prowadzona jest specjalistyczna diagnostyka i terapia zaburzeń psychicznych. Udzielamy psychoedukacji rodzinom pacjentów. Po zakończonym leczeniu szpitalnym istnieje możliwość kontynuacji leczenia w poradni zdrowia psychicznego u lekarzy oddziału.

Personel medyczny:

• Katarzyna Przysucha – Koordynator medyczny Oddziału Psychiatrycznego Obserwacyjno-Diagnostycznego 1 (specjalista psychiatra)
  • Zbigniew Wawrzyniak – lekarz (specjalista psychiatra, stopień naukowy - doktor nauk medycznych)
  • Ilona Baleja – Stawicka – lekarz (specjalista psychiatra, stopień naukowy - doktor nauk medycznych)
  • Jerzy Wojdyn – lekarz (specjalista neurolog)
  • Barbara Ciołek – psycholog kliniczny (specjalista I stopnia)
  • Barbara Piecyk – Pielęgniarka koordynująca
  • 1 sekretarka medyczna